Seviye 1<br><span class='ince'>Egzersiz Programı</span>

Seviye 1
Egzersiz Programı

Geldik işin en eğlenceli kısmına...

Aşağıda takip edeceğin egzersiz planını bulabilirsin. Burada gün gün yapacağın egzersizlerin detaylarını anlatıyoruz.

Kaslarının dengeli bir şekilde güçlenip yağ oranının azalmasını sağlarken atletik bir görünüş de kazanman için dizayn ettiğimiz bu programı, fitness seviyen ne olursa olsun uygulayabilirsin.

Üye girişi yaparak her günkü antrenmanlarını, kullandığın ağırlık ve tekrar sayılarını kaydedebilir, grafikler ile performans değişimini takip edebilirsin.

Seviye 1: Program Çizelgesi

Gerekli Ekipman

Barfiks Barı

Barfiks Barı

Hava güzel olduğu sürece etrafındaki okul veya park alanlarındaki barlarda çalışabilirsin. Evde çalışacaksan, herhangi bir kapıya takılabilen portatif barfiks barlarını spor mağazalarından veya alışveriş sitelerinden kolaylıkla temin edebilirsin.

Yoga Minderi

Yoga minderi

(veya halı, kilim vb. yumuşak bir zemin)

Yoga ve esneklik çalışmaları sırasında kaymayı önler. İskelet ve kas sistemini destekler. Spor mağazalarından veya alışveriş sitelerinden temin edebilirsin.

Dumbell

Ağırlığı Ayarlanabilir Dambıl Seti

Spor mağazalarından veya internetten temin edebilirsin. Bunların yerine su dolu pet şişeler, lastik direnç seti, veya ağır ama küçük olan diğer objeleri de kullanabilirsin. Ama unutma ki, zamanla kuvvetlendiğinde daha büyük bir ağırlığa ihtiyaç duyacaksın, o nedenle iyi bir dambıl setine yatırım yapmak mantıklı olacaktır. Bu şekilde ilerlemeni de daha kolay gözlemleyebilirsin.

Egzersizden Önce

Egzersizlerden 2-3 saat önce yemeyi bırak, abartmadan su içebilirsin. Egzersiz sırasında midenin boş olması özellikle kardio çalışmalarında çok önemlidir. Opsiyonel olarak, egzersizden 30 dk. önce bir fincan şekersiz çay veya sade kahve içebilirsin.

Egzersizden Sonra

Egzersiz bitimini takip eden 45 dakika içinde, kasların onarım sürecini etkin bir şekilde başlatmak çok önemlidir. Bunun için bu süreçte 3'e 1 oranında (3 birim karbonhidrat & 1 birim protein) gıda tüketimi yapılmalıdır. Örneğin şiddetli bir antrenmanın ardından 20 gram protein ve 60 gram karbonhidrat yeterli olacaktır. Piyasada bu amaçla satılan ürünleri kullanabilir, kendi karışımını hazırlayabilir veya çikolatalı süt de içebilirsin.