GvF <span class='ince'>Blog</span>

GvF Blog

Tüm Başarı Hikayeleri

Genç Ve Fit Başarı Öyküleri - Yiğit

Cuma, 16 Eylül 2016 | Genç ve Fit

Sizinle bugün Yiğit'in hikayesini paylaşıyoruz. Yiğit'in hikayesinde dikkatini çemek istediğimiz birkaç nokta var. İlki, Yiğit'in kilo kaybı arttıkça motivasyonunun da buna paralel olarak artması ve onu daha da iyi sonuçlara taşıması. İkincisi de beslenme alışkanlıklarını daha iyiye doğru değiştirmesi ve bundan gittikçe daha çok zevk almaya başlaması. Davranış değişimi teorisinin her aşamasını Yiğit'in serüveninde bulmak mümkün. İşte Yiğit in size mesajı:

Merhaba değerli üyeler, Öncelikle Gökhan ve Volkan abilerime teşekkürlerimi iletiyorum. Çünkü sizin ve sizin vidyolarınız sayesinde büyük bir yağ oranına sahipken, bunu düşük seviyelere getirmeyi başardım. İnsan inandığı ve istediği sürece herşeyi başarabilir yeter ki istekli ve azimli olsun. Ben spora başlamadan önce yediğime ve içtiğime saati farketmeksizin hiç dikkat etmezdim. Tabi kilo almamda alkolün etkisi çok olmuştu. Alkolu çok kullanıyordum. Kilo aldı başını gidiyordu. Çevremdeki insanların sürekli ''Yiğit sana ne oldu, çok kilo almışsın. Tipin değişmiş. " şeklinde söylemleri oluyordu. Gerçekten de aynaya baktığım zaman yüzümün değiştiğini farkettim. Fotoğrafta atacağım zaten. Eski ve yeni halini göreceksiniz. Ayrıca göbek çevremde çok yağlanmıştı bu dönem. Aynaya baktığımda beni çok rahatsız ediyordu. Kendi kendime ''Yiğit bu sen değilsin. Eski haline dön'' dedim. Mayısın ortalarında spor salonuna başladım. Kısa zaman içinde 4 ayım dolacak. Sporda neler yaptığıma gelecek olursak, öncelikle genç ve fitin bize sunduğu seviye 1 programıyla başladım. Tekrar ve setine kadar herşeyi uyguluyordum. Haftada en az 5 gün spor yaptım. Bir gün kardiyo bir gün ağırlık şeklinde çalıştım. Bazen de sabah kalkar kalkmaz sitede bulunan en hızlı yağ yaktıran, hocalarımızın hazırladığı hit antremanı vidyosunu izleyerek hafif tempoda evde 20 dakikalık kardiyo yaptım. 1. ayım bittiğinde 4 kilo vermiştim. Hedefim 70-72 civarında olup yağ oranımı azaltmak ve ondan sonra kardiyoları azaltarak ağırlığa daha fazla yüklenmekti. Kilomu görünce daha çok hırslandım ve pes etmedim. Aynı şekilde çalışmalarıma devam ettim. Tabi bu arada en önemlisi olan beslenmeme çok dikkat ettim. Sık ve sağlıklı beslenmeye başladım. Yağlı ve tatlı yiyeceklerden uzak durdum. Tatlı ihtiyacımı meyvelerden karşılıyordum. Bu 4 ay içerisinde hiç takviye almadım. Spordan sonra hocalarımızın tavsiye ettiği çikolatalı sütü içtim hala da içiyorum. Ve hemen ardından yemeğimi yiyorum. Size tavsiyem sporu yaşam tarzı haline getirin. Bırakmayın devam edin. Eğer ki disiplinli ve azimli çalışırsanız başaracağınızdan eminim. Siz değerli üyelere eğer katkım olduysa ne mutlu bana. Sevgiler saygılar.

PAYLAŞ
İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Üyelik Gerekli

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalı ya da kayıt olmalısın.

YORUM YAZ
MAKALELER
Omega 3 almak için balık ya da balık yağı hapı yerine keten tohumu kullanabilir miyim?

Keten tohumu, içerdiği yağ asitlerinin farklı cinsten olması nedeniyle balık yağının yerini tutmamaktadır

kaynağa git 30.07.2016
Kremalı Kek Diyeti Sayesinde Bir Profesör 12 Kg Verdi

Kilo vermede önemli olan tek noktanın kalori yönetimi olduğunu ispatlamak isteyen Kansas Üniversitesi’nden bir beslenme profesörü, 10 hafta boyunca yemek yerine kremalı kekle ve diğer şekerli gıdalar ve abur cubur ile beslendi ve 2 ay sonunda 12 kg kaybetti.

kaynağa git 17.08.2016
BİLİMSEL ARAŞTIRMALAR
Antrenman ve iyileşme döneminde gıda tüketimi

Antrenman sonrasında karbonhidrat ve protein tüketiminin protein sentezini yani kas oluşumunu artırdığı görülmüş

kaynağa git 11.08.2016
Obezite Sadece Vücudu Değil Beyni de Yaşlandırıyor!

Cambridge Yaşlanma ve Nörobilim’in araştırmasına göre 40 yaş civarındaki obez kişilerin beyinleri de daha çok yıpranıyor ve fit olan kişilere oranla 10 yaş daha yaşlı olabiliyor!

kaynağa git 19.08.2016
VİDEO İZLENME SAYISI
25166011
VİDEO İZLENME SAYISI
TAKİPÇİLERİMİZ KAÇ ÜLKEDE
194
TAKİPÇİLERİMİZ KAÇ ÜLKEDE
VİDEO SAYISI
306
VİDEO SAYISI
MAKALE SAYISI
352
MAKALE SAYISI
PROGRAMLARIMIZI UYGULAYANLAR
14131
PROGRAMLARIMIZI UYGULAYANLAR